X

5 komentárov

  1. Eva Stefancikova Nova
    29/01

    Psychobalzam s Karlom Machatom, je to najlepsie co clovek moze pocuvat pred spanim.

    Odpovedať

  2. lietajúci profesor
    18/08

    Tá nová recenzia Pychobalzamu od Jana Valucha, známeho priekopníka moderných neurotechnológií je veľkolepá. Je z nej síce cítiť istý marketingový zámer, ale zároveň treba podčiarnuť, že uvádza pravdivé fakty a potvrdzuje overené skúsenosti z jej využívania. Vydavateľstvo a najmä samotného autora Psychobalzamu Dr. Kožiaka iste potešilo, že recenzent zhrnul históriu vzniku tejto legendárnej nahrávky, pozitívne posúdil a súčasnej verejnosti odporučil tento, z archívu vytiahnutý balzam na dušu.

    Odpovedať

    • kutil
      02/09

      Nedá mi neopýtať sa – koľko odborníkov vlastne pracovalo v tom spomínanom “špičkovom?” psychologickom laboratóriu Československé rozhlasu? a kde sa nachádzalo, či nachádza? V Prahe, či v Bratislave?

      Odpovedať

      • admin
        19/09

        Psychologické pracovisko Čs. rozhlasu v Bratislave vzniklo v roku 1974-5 na základe osvieteného rozhodnutia vtedajšieho riaditeľa Pavla Kováča. V Prahe obdobné pracovisko neexistovalo a tamojšie vedenie váhavo vyčkávalo ako tento “experiment” v Bratislave dopadne. Psychológia, ako teoretická i aplikovaná vedecká disciplína bola v hlavách mnohých vtedajších súdruhov a prominentov zafixovaná ako buržoázna paveda a len pomaly si hľadala svoje miesto pod slnkom vtedajšieho socialistického Československu.
        Samotné psychologické pracovisko Čs.rozhlasu v Bratislave bolo personálne vybavené minimálne (1 1/2 zamestnanca, psychológ + laborantka). Postupom času sa mu však podarilo vybudovať na vtedajšie pomery moderné laboratórium, ktoré dovoľovalo vykonávať aj náročnejšie výskumy, prieskumy, expertízy a experimenty. V prípade vývoja a overovanie účinku Psychobalzamu a ďalších podobných metód dokázalo naplno využiť aj možnosti rozhlasu ako takého (Elektroakustické štúdio, veľký hudobný archív rozhlasu). Tiež spoluprácu s poprednými interpretmi, konzultácie s odborníkmi z psychológie a psychiatrie, muzikológie, lingvistiky, atď. Nezanedbateľnú rolu zohrávala veľká a spontánna spätná väzba získavaná priebežne od rozhlasových poslucháčov.
        Komparovať úroveň tohoto pracoviska s inými podobnými pracoviskami v rámci vtedajšieho Československa, či v európskom meradle je zložité a diskutabilné. Pri všetkej skromnosti je však v tejto súvislosti zrejme vhodné uviesť, že za opakovane vysielaný Kurz autogénneho tréningu, jeho prínos v oblasti zdravotnej výchovy a zvládania závislostí bolo toto pracovisko v roku 1995 ocenené medailou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), udeľovanou raz ročne Generálnym riaditeľom Hiroshi Nakajimom.

        Odpovedať

  3. Fanda
    26/05

    Recenze jsou fajn, ale trochu prošlé. Chtělo by to jejich inovace. Rozhodně by to pomohlo. Věrte mi. 🙂

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top
mobile desktop